11. – 19.4.2023
Rezi.Dance, Komařice, Česká republika
Hľadáme mladých profesionálov a profesionálky, ktorí sa zaoberajú témou mentálneho zdravia skrz umenie! Prinášame pre nich jedinečný medzinárodný pobytový tréning, ktorý bude prebiehať od 11. do 19. apríla v priestoroch REZI.DANCE v českých Komařiciach.
EMPOWERmental je pobytový tréning venovaný mladým profesionálom/profesionálkam pracujúcim s témou duševnej rovnováhy. Počas siedmich dní získajú účastníci a účastníčky prehľad o umeleckých metódach, ktoré prispievajú k vyrovnanejšej a bezstresovej spoločnosti a zároveň si vyskúšajú rôzne postupy na zlepšenie ich vlastnej duševnej rovnováhy. Cieľom tohto pobytu je poskytnúť účastníkom/účastníčkam nástroje, ktoré môžu následne využiť v ich vlastnej praxi.
Tréning, ktorý povedú odborníčky z Maďarska, Slovenska a Čiech, predstavuje holistický prístup inšpirovaný rôznymi odvetviami scénického umenia (tanec, divadlo a hudba), ako aj inými oblasťami ako joga, dýchacie techniky a arteterapia. Cieľom EMPOWERmental je dostať do povedomia dôležitosť duševnej rovnováhy a pohody v profesionálnom aj osobnom živote.
PRE KOHO JE URČENÝ?
Program je otvorený pre umelcov/umelkyne, facilitátorov/facilitátorky, sociálnych pracovníkov/pracovníčky, pracovníkov/pracovníčky s mládežou, odborníkov/odborníčky v oblasti duševného zdravia alebo kohokoľvek, kto sa chce získať nástroje a osvojiť si metódy prispievajúce k duševnej rovnováhe a využiť ich vo svojej vlastnej praxi.
Hľadáme mladých odborníkov/odborníčky (vo veku od 18 do 30 rokov z jednej z partnerských krajín, t.j. Maďarsko, Slovensko alebo Česká republika), ktorí pracujú so špecifickou cieľovou skupinou (nie nevyhnutne na pravidelnej báze) s cieľom podporiť ich cestu k duševnému zdraviu.
Na základe odborných skúseností a motivácie budú vybraní účastníci/účastníčky, od ktorých sa vyžaduje len symbolický účastnícky poplatok. Pobyt bude prebiehať v anglickom jazyku, preto je nutná jeho hovorená znalosť.
OBSAH TRÉNINGU
Počas týždňového pobytového tréningu budú mať účastníci/účastníčky možnosť zapojiť sa do série praktických a teoretických workshopov, komunitných aktivít a spoločného brainstormingu. Maďarské, slovenské a české trénerky podrobne predstavia svoje oblasti expertízy a poskytnú praktické nástroje inšpirované scénickým umením (tanec, divadlo, hudba), ako aj z iných oblastí, ako je joga, dýchacie techniky a arteterapia na zlepšenie duševnej rovnováhy. Posledné dva dni pobytu budú venované novým nápadom a stratégiam. Nájdeme spôsoby, ako aplikovať nadobudnuté praktiky do každodenného života a profesionálnej praxe.
HARMONOGRAM
Otvorená výzva: 20.1. – 12.2.2023
Vyhodnotenie otvorenej výzvy: 25.2.2023
Zaplatenie účastníckého poplatku: 5.3.2023
Príchod: 11.4.2023
Pobytový tréning: 12. – 19.4.2023
Odchod: 19.4.2023
ÚČASTNÍCKY POPLATOK
Poplatok vo výške 280 € zahŕňa:
ubytovanie na 8 dní,
3x denne strava (lokálne organické potraviny),
účasť na všetkých podujatiach v rámci tréningu.
Poplatok nezahŕňa cestovné náklady na miesto konania. V prípade potreby poskytneme informácie a logistickú pomoc.
PARTNERI
Ziggurat Project, Maďarsko
REZI.DANCE, Česká republika
PST – Priestor Súčasného Tanca, Slovensko
KONTAKT
V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na zigguratpro@gmail.com alebo telefonicky na +36 702 540 744.
TRÉNERKY
Flóra Eszter Sarlós (HU)
Choreografka, učiteľka jogy a zakladateľka projektu EMPOWERmental. V súčasnosti sa učí metódu TRE a venuje sa materstvu
Fanny Hajdú (HU)
Facilitátorka, pedagogička a spoluzakladateľka projektu EMPOWERmental. Jej záujem spočíva vo vytváraní stelesnených participatívnych zážitkov s využitím pohybu a zmyslov.
Kat Rampáčková (SK)
Choreografka, performerka, pedagogička, tanečná aktivistka a spoluzakladateľka PST – Priestoru Súčasného Tanca. Jej práca je založená na somatickej praxi.
Jana Ryšlavá (CZ)
Tanečnica a zakladateľka Move Fest Ostrava a jedna z trénerok v rámci projektu Penguin zameraného na pohodu v kultúre a umení. Zameriava sa na prácu v partnerstvách.
Projekt je spolufinancovaný vládami Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom Vyšehradských grantov z Medzinárodného Vyšehradského Fondu.